XI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB

03.07.2023

Strażacy jadący na rowerach wokół drzewa

1 lipca 2023 r. w Morzyczynie k/Stargardu, odbyły się XI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB.
Zawody rozegrane zostały w ramach Maratonu MTB Gravel dookoła jeziora Miedwie, organizowanego przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Na starcie XVII edycji wyścigu stanęło ponad 350 osób, wśród których było 37 strażaków PSP z całej Polski. Trasa wyścigu licząca 58 km przebiegała dookoła jeziora Miedwie, piątego co do wielkości jeziora w Polsce. Strażacy na tyle dobrze poradzili sobie z trudami trasy, że zajęli 2 pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Klasyfikacja OPEN strażaków PSP:

1. Adam Adamkiewicz, KM PSP Poznań   - 1:29:14.25
  2. Jakub Dec, KP PSP Goleniów               - 1:30:50.22
  3. Maciej Iwko, KW PSP Gorzów Wlkp.     - 1:34:04.98

Ponadto wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy oprócz medali i pucharów otrzymali okolicznościowe koszulki Mistrzów Polski.

Opracowanie: bryg. Szymon Ławecki, Biuro Edukacji KG PSP,
Zdjęcia: profil FB organizatora.