W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zachodniopomorskie Obchody Dnia Strażaka - Sławno 2023

20.05.2023

Wiceminister SWiA wręcza odznaczenie druhowi OSP, za ministrem stoi zastępca KG PSP oraz komendant wojewódzki PSP

20 maja 2023 r., uroczystą mszą św. w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny w Sławnie rozpoczęto Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, których organizatorem była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie , Miasto Sławno oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczecinie.

Po mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz strażaków, pracowników cywilnych i zaproszonych gości na czele z Orkiestrą Dętą Ziemi Sławieńskiej, Zachodniopomorską Kompanią Reprezentacyjną Państwowej Straży Pożarnej oraz towarzyszących pocztów sztandarowych, na plac ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sławnie, gdzie odbyła się główna część obchodów.

Przybyłych na uroczystość gości oraz całą brać strażacką przywitał  zachodniopomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Tomczyk.
Swoją obecnością zaszczycili: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Paweł Szefernaker, sekretarz stanu główny konserwator przyrody w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Pani Małgorzata Golińska, Parlamentarzyści ziemi Zachodnipomorskiej, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztof Hejduk, wicewojewoda zachodniopomorski Pan
Tomasz Wójcik, marszałek województwa zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz, członek Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej jednocześnie prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP województwa zachodniopomorskiego druh Marek Kowalski, burmistrz Miasta Sławno Pan Krzysztof Frankenstein.

Podczas uroczystego apelu funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP za swoje zasługi i pełną poświęcenia służbę drugiemu człowiekowi otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe oraz wyróżnienia i nagrody. Ponadto, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej zostali awansowani na wyższe stopnie służbowe.

Po zakończonej ceremonii odznaczeń i wyróżnień nastąpiło uroczyste przekazanie oraz poświęcenie trzech samochodów pożarniczych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, dzięki czemu jednostki ratowniczo – gaśnicze wzmocniły swój potencjał ratowniczy o:
- średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,5/16 MAN – JRG PSP w Sławnie;
- średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,5/16 MAN -  Posterunek Ratowniczo-Gaśniczy PSP w Darłowie;
- lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRR Isuzu D-Max - JRG w Sławnie.

Zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk zwracając się w przemówieniu okolicznościowym do uczestników uroczystości, podkreślił:
„Bardzo się cieszę, że wychodzimy z obchodami Dnia Strażaka z dużych miast i organizujemy je w mniejszych powiatach jak tutaj, to jest przykład, że straż pożarna jest wszędzie! Z tego miejsca w imieniu komendanta głównego PSP i własnym dziękuję strażakom PSP i druhom OSP za każdy dzień służby i pełen profesjonalizm”.

 

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Wojciechowski

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}