W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapraszamy do lektury kwietniowego numeru „Przeglądu Pożarniczego”

10.04.2022

Okładka PP 2022/4

Droczy Czytelnicy!

Wojna w Ukrainie trwa. Im dzielniej nasi sąsiedzi walczą o wolność, tym więcej przybywa strat. Niestety, taki kataklizm oznacza często obrócenie w pył całych ulic, dzielnic, miast. Bombardowania to pożary na masową skalę. Utrata dorobku życia i dachu nad głową dla ludności, a dla strażaków wytężona praca, ratowanie pod ostrzałem, wyczerpanie i nierzadko bezsilność w obliczu skali zniszczeń. Według dotychczasowych danych zginęło 18 ukraińskich ratowników. Paweł Rochala w artykule „Ukraińskie pożary wojenne” podjął się analizy, z czym mierzą się nasi koledzy.
https://www.ppoz.pl/aktualne-wydanie/index/Ukrainskie-pozary-wojenne/idn:2430

Warto zajrzeć na profil ukraińskich strażaków na Facebooku. Wojna dzieje się niejako na naszych oczach – niemal na żywo można śledzić relacje żołnierzy, zwykłych ludzi i także strażaków. Ich coraz częściej widzimy w naszych mundurach. To efekt akcji pomocowej, w którą włączyli się strażacy z Polski – za wschodnią granicę pojechało ponad 2300 palet ze sprzętem i 185 pojazdów. O szczegółach pomocy Ukrainie pisze Rafał Sołowin w artykule pod wymownym tytułem „Na kryzysy straż pożarna”
https://www.ppoz.pl/aktualne-wydanie/index/Na-kryzysy-straz-pozarna/idn:2429
A kryzysy to także chleb powszedni oficerów prasowych – mówi nowy rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Od dziecka chciał zostać strażakiem i udało się mu spełnić dziecięce marzenie. W rozmowie z Emilią Klim opowiada o swoich pierwszych krokach w tym niezwykłym zawodzie, doświadczeniach i planach.
https://www.ppoz.pl/czytelnia/w-ogniu-pytan/Przede-wszystkim-wspolpraca/idn:2431

Na koniec przypominamy, że obowiązuje nas nowa edycja ceremoniału pożarniczego. Można się zmagać z formą niczym Gombrowicz w swojej twórczości, ale jedno jest pewne – ułatwia ona życie i funkcjonowanie w określonych sytuacjach. Co konkretnie się zmieniło, przybliża Jarosław Banach. Pozycja obowiązkowa – tak artykuł, jak i ceremoniał przed uroczystościami Dnia Strażaka. Przypomnijmy, że w tym roku wyjątkowego, bo przypadającego w rocznicę 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. 
https://www.ppoz.pl/aktualne-wydanie/index/Etykieta-po-liftingu/idn:2427

Ciekawej lektury!

Okładka PP 2022/4

{"register":{"columns":[]}}