W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czasowy zakaz noszenia broni w Oświęcimiu i Brzezince

22.01.2020

Minister Mariusz Kamiński podpisał rozporządzenie, które w dniu 27 stycznia br. wprowadza jednodniowy zakaz noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka.

Teczka MSWiA leżąca na drewnianej powierzchni

Wprowadzenie czasowego zakazu związane jest z koniecznością zapewnienie bezpieczeństwa podczas 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Uroczystości odbędą się 27 stycznia br., czyli w najbliższy poniedziałek. W skład zagranicznych delegacji, które przyjadą do Polski, wejdą przywódcy państw oraz przewodniczący organizacji międzynarodowych. Wprowadzenie czasowego zakazu jest szczególnym rozwiązaniem, które ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Podobne rozwiązanie wprowadzone zostało m.in. w ubiegłym roku w Warszawie w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Rozporządzenie w najbliższych dniach zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw RP.