W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Pracownika Straży Granicznej

21.11.2019

Wiceminister Sylwester Tułajew wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Pracownika Straży Granicznej. Uroczystość odbyła się w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie.

Dzień Pracownika Straży Granicznej

Podczas uroczystości wręczono medale za długoletnią służbę, medale za zasługi dla Straży Granicznej, odznaki Straży Granicznej oraz dyplomy dla pracowników Straży Granicznej. Awans na kolejne stopnie służbowe w korpusie oficerów, chorążych i podoficerów odebrało łącznie blisko 60 funkcjonariuszy.

Wiceminister Sylwester Tułajew odczytał list od Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Radość ze świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości jest ściśle powiązana z szacunkiem do tych, którzy na co dzień tej niepodległości strzegą – napisał w liście szef MSWiA. – Nie każdy z Was ma takie same zadania i pełni takie same funkcje. Trzeba jednak podkreślić, że zarówno Funkcjonariusze, jak i Pracownicy Cywilni Straży Granicznej, służą na rzecz tej samej wartości, jaką jest bezpieczeństwo Rzeczypospolitej – dodał.

Minister Mariusz Kamiński zawarł w liście życzenia dla pracowników cywilnych. – Pracownikom Straży Granicznej życzę z okazji Waszego święta, aby praca na rzecz Polski i dla dobra Polaków przynosiła satysfakcję, pozwalała na realizację pasji, a także osobisty rozwój – podkreślił. Szef MSWiA pogratulował również wszystkim wyróżnionym i awansowanym na kolejne stopnie służbowe.

Łączna długość granicy państwowej to ponad 3,5 tys. km. O jej bezpieczeństwo dba 14,6 tys. funkcjonariuszy. W 2018 roku Straż Graniczna odprawiła 52,3 mln podróżnych (ponad 1 mln więcej niż w 2017 roku), zatrzymała blisko 5,5 tys. osób za usiłowanie lub przekroczenie granicy wbrew przepisom oraz zabezpieczyła towar pochodzący z przestępstwa o wartości 280 mln zł.

fot. Straż Graniczna

Zdjęcia (6)