W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja konsorcjum kliniczno-naukowego w CSK MSWiA z udziałem wiceministra Błażeja Pobożego

01.07.2022

W piątek, 1 lipca br. wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w III konferencji konsorcjum kliniczno-naukowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Podczas konferencji odbyła się transmisja na żywo zabiegu kardiochirurgicznego wykonywanego za pomocą robota Da Vinci przez prof. Piotra Suwalskiego.

III Konferencja Konsorcjum Kliniczno-Naukowego

Wiceminister Błażej Poboży zaznaczył, że Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie jest jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali wchodzących w skład służby zdrowia MSWiA.

Jestem dumny z tego, że jako MSWiA możemy wspierać nasz szpital – najlepszym dowodem zaangażowania resortu i państwa we wsparcie Centralnego Szpitala Klinicznego jest zakup w 2020 r. robota Da Vinci

– powiedział. 

Podsekretarz stanu w MSWiA podkreślił, jak ważny jest rozwój polskiej służby zdrowia.

Jesteśmy na ostatniej prostej, by wykonać ważny krok, jakim będzie przekształcenie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny MSWiA. Jestem przekonany, że jest to miejsce, które zasługuje, by stać się wiodącą placówką

– dodał.

Wiceminister Błażej Poboży podczas swojego przemówienia zaznaczył, że operacje wykonywane robotem  da Vinci w Szpitalu CSK MSWiA stawiają placówkę w szeregu najlepszych szpitali na świecie.

Nawet najlepsze narzędzia, najnowocześniejsze, najdroższe sprzęty nie pozwolą nam wykluczyć udziału wybitnych specjalistów, których tu mamy i jestem przekonany, że będziemy ich mieli jeszcze więcej

– powiedział. 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie został otwarty 8 października 1951 roku. To placówka przystosowana do łączenia w sobie wszystkich etapów leczenia, poczynając od podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez leczenie specjalistyczne, leczenie szpitalne oraz rehabilitację. CSK MSWiA jest jednym z wiodących ośrodków europejskich w dziedzinie kardiochirurgii robotycznej. 

Klinika Kardiochirurgii wykonuje również robotyczne zabiegi dotyczące ubytków i guzów serca.

Dzięki zakupionemu w  lutym 2020 roku robotowi da Vinci oraz przeszkolonemu zespołowi lekarzy i instrumentariuszek CSK MSWiA, w 2021 roku wykonano 137 skomplikowanych zabiegów kardiochirurgicznych, operacji z zakresu chirurgii gastroenterologicznej, zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej oraz zabiegów urologicznych. Obecnie w szpitalu trwają prace nad rozszerzeniem zakresu o kolejne zabiegi w kwestii chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}