W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List ministra Mariusza Kamińskiego z okazji Święta Służby Ochrony Państwa

11.06.2021

List ministra Mariusza Kamińskiego z okazji Święta Służby Ochrony Państwa

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze,
Pracownicy Cywilni Służby Ochrony Państwa,

z okazji święta Służby Ochrony Państwa, pragnę złożyć wszystkim Państwu, Funkcjonariuszkom  i Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym Służby Ochrony Państwa, serdeczne podziękowania za Waszą codzienną służbę oraz profesjonalne wykonywanie obowiązków.

W porównaniu z innymi służbami podległymi MSWiA, Służba Ochrony Państwa jest formacją powołaną najpóźniej, choć historia, do której nawiązujecie, sięga czasów II Rzeczypospolitej. 
Chcę podkreślić, że Wasza służba ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania naszego państwa. To Wy zapewniacie ład i porządek w obrębie instytucji państwowych w kraju oraz  w zagranicznych placówkach, ochraniacie demokratycznie wybrane władze i dbacie o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie. Za to należy się Wam szacunek i wdzięczność.

Niebezpieczeństwa, jakie są wpisane w Waszą służbę, wiążą się niestety także z ryzykiem utraty zdrowia bądź życia. Jestem Wam bardzo wdzięczny za to, że pielęgnujecie pamięć o Waszych koleżankach i kolegach, którzy na służbie ponieśli najwyższą cenę. Inicjatywa nadania w tym roku imienia obiektom w Waszej głównej siedzibie na cześć funkcjonariuszy, którzy zginęli w Smoleńsku oraz w Iraku, niewątpliwie pozwoli jeszcze lepiej zadbać o zachowanie Ich w naszej pamięci.

Wszystkim Państwu – Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym Służby Ochrony Państwa życzę z okazji Waszego święta, aby praca na rzecz Polski i społeczeństwa przynosiła dużą satysfakcję. Serdecznie gratuluję tym z Was, którzy w tym roku otrzymali medale za długoletnią służbę, nominacje oficerskie oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Całej Waszej formacji życzę dalszego rozwoju i wielu sukcesów.


Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji