W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Mariusz Kamiński powołał nowych komendantów

27.01.2021

W środę (27 stycznia br.) minister Mariusz Kamiński powołał nadinsp. Pawła Dobrodzieja na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji oraz nadinsp. Pawła Dzierżaka na stanowisko komendanta stołecznego Policji. W powołaniu wzięli również udział wiceminister Maciej Wąsik oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Na zdjęciu: minister Mariusz Kamiński, wiceminister Maciej Wąsik, komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz nadinsp. Paweł Dzierżak.

Nadinsp. Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Następnie pracował w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Pełnił m.in. funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od listopada 2017 r. był komendantem stołecznym Policji.

Nadinsp. Paweł Dzierżak ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest również absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a w 2006 r. został jego dowódcą. W 2012 r. objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, natomiast w 2015 r. został powołany na stanowisko I zastępcy. Od 2019 r. pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.