W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

15.09.2020

Wiceminister Paweł Szefernaker i Krzysztof Iwaniuk, wójt Terespola i przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP współprzewodniczyli posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

KWRiST

Dzisiejsze specjalne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu było poświęcone m.in. funkcjonowaniu edukacji przez pierwsze dwa tygodnie września w warunkach pandemii.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Dariusz Piontkowski – minister edukacji narodowej, Piotr Patkowski – wiceminister finansów, a także Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny.

Podczas dyskusji na forum komisji zostały przedstawione i omówione zasady działania szkół w czasie trwającej pandemii. Przedstawiciele strony rządowej i samorządowej rozmawiali również o finansowaniu zadań oświatowych.

Kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego odbędzie się 30 września.

Zdjęcia (5)