W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowania od ministra Mariusza Kamińskiego dla funkcjonariuszek Straży Granicznej zaangażowanych w działania na wschodniej granicy

16.05.2022

Dziś, w dniu Święta Straży Granicznej minister Mariusz Kamiński spotkał się z funkcjonariuszkami, które ucierpiały podczas działań na wschodniej granicy. Działania te były związane z kryzysem migracyjnym, wywołanym przez reżim białoruski. W spotkaniu wzięli także udział wiceminister Błażej Poboży, komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga oraz rzecznik prasowy por. SG Anna Michalska.

Na zdjęciu widać ministra Mariusza Kamińskiego wręcza kwiaty jednej z funkcjonariuszek SG.

Bardzo się cieszę, że mogę się dziś spotkać z Paniami z okazji Święta Straży Granicznej i podziękować za zaangażowanie w służbę

– powiedział minister Mariusz Kamiński podczas spotkania.

Dziękuję za gotowość do najwyższych poświęceń w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa i nienaruszalności granic naszego kraju. Wasz profesjonalizm i oddanie są godne najwyższego szacunku

– dodał minister.

Podziękowania od ministra odebrały chor. SG Marzena Muraszewska oraz st. sierż. SG Joanna Sakowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Chor. SG Marzena Muraszewska służy w Straży Granicznej od 10 lat. Podczas działań na wschodniej granicy pełniła obowiązki w placówce SG w Kuźnicy. Od lutego br. związana jest ze Strzeżonym Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Białymstoku. St. sierż. SG Joanna Sakowicz pełni służbę w placówce SG w Czeremsze. W Straży Granicznej służy od 7 lat.

Podczas spotkania szef MSWiA podziękował również por. SG Annie Michalskiej za profesjonalizm i codzienną służbę.

31 lat Straży Granicznej

Obecnie w Straży Granicznej służy 14,6 tys. funkcjonariuszy, w tym 4,4 tys. kobiet i 10,2 tys. mężczyzn, a także ponad 3,3 tys. pracowników cywilnych.

W ramach formacji funkcjonuje 9 oddziałów Straży Granicznej (Warmińsko-Mazurski, Podlaski, Nadbużański, Bieszczadzki, Śląsko-Małopolski, Nadodrzański, Nadwiślański, Karpacki, Morski) oraz 3 ośrodki szkolenia SG (Koszalin, Kętrzyn, Lubań). Cztery oddziały zlokalizowane są na granicy zewnętrznej UE (Warmińsko-Mazurski, Podlaski, Nadbużański i Bieszczadzki), trzy na wewnętrznej (Karpacki, Śląski, Nadodrzański), jeden ochrania granicę morską (Morski), a jeden skierowany jest do pracy wewnątrz kraju (Nadwiślański).

Swoje zadania funkcjonariusze wykonują w 97 placówkach Straży Granicznej, z których część obsługuje 69 przejść granicznych. Najwięcej placówek znajduje się w Nadbużańskim Oddziale SG (20), zaś najwięcej przejść granicznych - w Morskim OSG (20). Najmniej placówek i przejść jest w Śląskim OSG (5 placówek, 1 przejście). W Nadwiślańskim Oddziale SG tylko jedna z 6 placówek nie obsługuje przejścia granicznego (PSG Warszawa).

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}