W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

21.07.2021

Wiceminister Paweł Szefernaker wspólnie z Piotrem Całbeckim, marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jako przedstawicielem Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, współprzewodniczyli lipcowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja obradowała w trybie hybrydowym.

Wiceminister Paweł Szefernaker podczas posiedzenia KWRiST

Komisja uzgodniła ponad 20 projektów aktów prawnych. Wśród nich były m.in. projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego i projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie oczyszczania terenów z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych. 

Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Przemysław Daca, prezes Wód Polskich, odnieśli się do kwestii związanych ze zjawiskiem błyskawicznych powodzi miejskich. 

Podczas posiedzenia komisji minister Michał Dworczyk przedstawił informację w sprawie Narodowego Programu Szczepień. 

Kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego odbędzie się 25 sierpnia br.