W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie nowego komendanta SOP

08.11.2022

Dziś, 8 listopada br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wziął udział w uroczystości wprowadzenia nowego komendanta Służby Ochrony Państwa ppłk. SOP Radosława Jaworskiego.

Powołanie nowego komendanta SOP

Pana dotychczasowy dorobek w BOR i SOP to ogrom doświadczeń z różnych pespektyw. Ten potencjał to gwarancja, że służba będzie działała profesjonalnie pod Pana kierownictwem. Jestem przekonany, że SOP jest w dobrych rękach

– powiedział szef MSWiA.

Podczas uroczystości minister Mariusz Kamiński podziękował wszystkim funkcjonariuszom SOP za ich służbę w ostatnich trudnych miesiącach w kontekście wojny w Ukrainie.

Było wiele wyjazdów osób kierujących naszym państwem. Wszystkie te wyjazdy były profesjonalnie zabezpieczane. Jestem pełen uznania

– podkreślił szef MSWiA.

Podpułkownik SOP Radosław Jaworski podziękował za zaufanie ze strony prezydenta, premiera i kierownictwa MSWiA.

Zaufanie rozumiem przede wszystkim jako ogromną odpowiedzialność za jedną z kluczowych sfer życia publicznego, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie

– powiedział nowy komendant Służby Ochrony Państwa.

W uroczystości w siedzibie Służby Ochrony Państwa wzięli również udział: wiceminister Maciej Wąsik oraz komendanci pozostałych służb podległych MSWiA - gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji; gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej oraz gen. dyw. SG Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej.

Ppłk SOP Radosław Jaworski

Podpułkownik Radosław Jaworski pełnił służbę w Biurze Ochrony Rządu od 2004 r., natomiast od lutego 2018 r. jest funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pionie działań ochronnych m.in. w Wydziale Zabezpieczeń Specjalnych, Wydziale Ochrony Delegacji Zagranicznych oraz Oddziale/Zarządzie Ochrony Rady Ministrów.

W latach 2013-2014 był dowódcą ochrony Ambasady RP W Kabulu, a wcześniej w latach 2011-2012 pełnił służbę w Ambasadzie RP w Trypolisie. Został odznaczony przez Prezydenta RP „Gwiazdą Afganistanu”. Otrzymał również Odznakę Honorową Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej”. Od 2019 r. pełnił służbę na stanowisku dyrektora Zarządu Operacyjno-Rozpoznawczego.

W piątek, 4 listopada br. ppłk Radosław Jaworski został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko komendanta Służby Ochrony Państwa.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}