W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku

Zlokalizowany w centrum Białegostoku Szpital cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców stolicy Podlasia, ale również osób przyjeżdżających z całego regionu oraz ościennych województw. W Internecie placówka reklamuje się jako „Ulubiony Szpital Białostoczan”, ponieważ Szpital oraz poradnie specjalistyczne cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów.

Zakład ma doświadczony personel medyczny, dobrą bazę lokalową wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny. W Oddziale Kardiologii kierowanym przez doktora Bogdana Galara, w którym wszczepiane są kardiowertery i defibrylatory, świadczenia zdrowotne udzielane są na wysokim poziomie. Zakład zapewnia kompleksowe leczenie w zakresie urologii – w kierowanym przez doktora Lecha Gałka Pododdziale Urologii leczonych jest ponad 1000 osób rocznie, natomiast w poradni urologicznej udziela się rocznie ponad 15 tys. porad.

Szpital znany jest także ze świetnych chirurgów, Oddział Chirurgii Onkologicznej kierowany przez doktora Leszka Kozłowskiego specjalizuje się między innymi w leczeniu nowotworów piersi. Sporym powodzeniem cieszą się również usługi Pododdziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, w którym z roku na rok rośnie liczba wszczepianych endoprotez stawu biodrowego oraz stawu kolanowego.

Ponadto do 15 poradni specjalistycznych dziennie rejestruje na wizyty ponad 500 pacjentów. Pacjenci korzystają z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego szpitala: aparatów RTG, USG oraz Tomografu Komputerowego, wzrasta też liczba badań wykonywanych w nowoczesnych wnętrzach Pracowni Endoskopii oraz Pracowni Patomorfologii.

Co nas wyróżnia

Szpital posiada jedyny na północno-wschodniej Polsce Oddział Geriatrii. Pacjenci w podeszłym wieku chwalą sobie pobyt w kierowanym przez profesor Barbarę Bień 21-łóżkowym Oddziale Geriatrii, a przede wszystkim życzliwe oraz troskliwe podejście do problemów ludzi starszych. Dzięki kompleksowej opiece seniorzy szybciej wracają do zdrowia, a pobyt na oddziale znacząco poprawia ich dotychczasowy komfort życia.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.11.2018 14:01 Rafał Gąsiński
Pierwsza publikacja:
06.11.2018 14:01 Rafał Gąsiński