W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku

Początki Zakładu sięgają 1933 r., kiedy na miejscu starej części szpitala powstała Prywatna Klinika Położnicza. Na jej terenie w 1945 r. założono Szpital Wojewódzki Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. W 1956 r. przekształcono go w Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W 1980 r. wybudowano poliklinikę, a w 1981 r. dobudowano do starej części nowy 80-łóżkowy szpital.

W chwili obecnej Zakład znajduje się w okresie reorganizacji i modernizacji całej placówki, aby zapewnić pacjentom profesjonalną i sprawną obsługę oraz coraz wyższą jakość usług medycznych.

W Zakładzie realizowane są szpitalne i ambulatoryjne świadczenia zdrowotne. W strukturze Szpitala funkcjonuje izba przyjęć oraz 5 oddziałów szpitalnych udzielających świadczeń zdrowotnych w dziedzinie chirurgii, kardiologii, chorób wewnętrznych, anestezjologii i  intensywnej terapii, ginekologii, diabetologii, ortopedii i gastroenterologii. Szpital posiada 100 łóżek.

W ramach Zakładu działa Przychodnia z szerokim wachlarzem usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologii, rehabilitacji medycznej, medycyny pracy, diagnostyki RTG i USG oraz diagnostyki laboratoryjnej. Do dyspozycji pacjentów pozostaje również apteka. SP ZOZ MSWiA w Gdańsku znajduję się w ścisłym centrum miasta, w niedalekiej odległości od Urzędu Miasta Gdańska.

Misja Szpitala brzmi: „Poprawa zdrowia pacjentów, uznanie i poszerzenie ich podmiotowości oraz ciągłe podnoszenie poziomu usług medycznych”.Polityka Jakości w Szpitalu została wprowadzona 20 czerwca 2013 r.

Zakład jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym podjazdy i automatycznie otwierane drzwi.

Co nas wyróżnia

Zakład jest placówką, w której pacjent otrzyma kompleksową opiekę zdrowotną, bowiem po zakończeniu leczenia szpitalnego w tym samym miejscu może kontynuować dalsze leczenie w poradni i zaopatrzyć się w niezbędne leki i środki farmaceutyczne.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.11.2018 13:47 Rafał Gąsiński
Pierwsza publikacja:
13.11.2018 14:03 Rafał Gąsiński