W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu swoją działalnością obejmuje świadczenia opieki szpitalnej oraz ambulatoryjnej.

Opieka szpitalna realizowana jest w 5 oddziałach: Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chirurgii Ogólnej, Ginekologii oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Opieka ambulatoryjna jest realizowana w 14 poradniach specjalistycznych oraz w poradni podstawowej opieki zdrowotnej.

Misją Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu jest udzielanie mieszkańcom województwa opolskiego i innych regionów Polski najwyższej jakości wysokospecjalistycznej opieki medycznej, połączonej z edukacją zdrowotną oraz rozwojem działań z zakresu promocji zdrowia.

Zgodnie ze statutem placówka realizuje zadania w celu zapewnienia wszystkim pacjentom niezbędnych świadczeń medycznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, lecznictwa otwartego i zamkniętego, podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistycznej, rehabilitacji oraz orzecznictwa w formie ambulatoryjnej, stacjonarnej i doraźnych świadczeń zdrowotnych dla pacjentów służb mundurowych i pacjentów ubezpieczonych na podstawie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W 2014 roku wdrożono System Zarządzania Jakością wg wymagań normy EU ISO 9001:2008 potwierdzony certyfikatem, w zakresie usług świadczonych w lecznictwie otwartym oraz lecznictwie zamkniętym.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu posiada korzystną lokalizację, ponieważ znajduje się w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych – dworzec PKP, PKS – co ułatwia dotarcie do jednostki.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
28.11.2018 12:34 Adam Nowakowski
Pierwsza publikacja:
28.11.2018 12:34 Adam Nowakowski