W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego świadczy usługi medyczne w obecnej siedzibie od 1976 roku.

Szpital znajduje się na poznańskich Jeżycach i jest świetnie skomunikowany z centrum miasta. Nie bez znaczenia dla powodzenia rekonwalescencji pacjentów Szpitala MSWiA w Poznaniu jest fakt, że placówka jest otoczona przepięknym parkiem, z alejkami jarzębinową i lipową oraz amfiteatrem.

W strukturach Szpitala znajduje się 10 oddziałów szpitalnych z 201 łóżkami, 20 poradni specjalistycznych, rozbudowane zaplecze diagnostyczne, z pracownią tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej i Osób Niepełnosprawnych.

Szpital MSWiA w Poznaniu posiada dwie kliniki uniwersyteckie. Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii z nowoczesną Hybrydową Pracownią Naczyniową stanowi silny ośrodek operacyjny tętniaków aorty brzusznej, ostrych i przewlekłych niedokrwień kończyn i żylaków kończyn dolnych. Większy procent zabiegów wykonywany jest metodą endowaskularną.  Z kolei Klinika Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego z Pododdziałem Leczenia Udarów zalicza się do czołówki ośrodków w kraju pod względem nowoczesnego, trombolitycznego leczenia udarów mózgu. Klinika Neurologii posiada największą ilość pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, będących w leczeniu immunomodulującym, w ramach programów NFZ.

Codzienność Szpitala MSWiA w Poznaniu to szeroka współpraca z jednostkami naukowymi: z Uniwersytetem Medycznym, czy też z Politechniką Poznańską, np. w zakresie translacji medycznych, prowadzenia badań klinicznych czy uczestnictwa w programach ministerialnych.

Misją Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego jest wykorzystanie najlepszej wiedzy medycznej, doświadczenia personelu oraz nowych technologii medycznych w udzielaniu świadczeń zdrowotnych, pozyskując zaufanie pacjenta poprzez zapewnienie przyjaznych i bezpiecznych warunków pobytu.

Co nas wyróżnia

Kameralna placówka, otoczona przepięknym parkiem, w sercu Poznania, gdzie przyjazna atmosfera rekompensuje stres związany z pobytem w szpitalu.

Szpital MSWiA w Poznaniu to zespół profesjonalistów, naukowców i specjalistów w swoich dziedzinach, którzy od 40 lat w obecnym miejscu dbają o zdrowie Wielkopolan. Kliniki uniwersyteckie, centrum diagnostyczne, własne zespoły ratownictwa medycznego, rehabilitacja medyczna i wsparcie psychologiczne stanowią o kompleksowości oferty medycznej.

Szpital MSWiA to również szeroka oferta opieki ambulatoryjnej. Placówka specjalizuje się w zakresie medycyny pracy i badań profilaktycznych.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.12.2018 13:33 Adam Nowakowski
Pierwsza publikacja:
03.12.2018 13:33 Adam Nowakowski