W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju to sanatorium położone w centralnym parku uzdrowiska Krynica-Zdrój. Sanatorium działa nieprzerwanie od 1949 roku – początkowo w obiekcie przy ul. Świdzińskiego 11, a od 1988 roku w budynku przy ul. Nitribitta 4. Profil działalności SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSW w Krynicy-Zdroju obejmuje leczenie chorób przewodu pokarmowego, nerek i dróg moczowych, przemiany materii, narządu ruchu, wybranych schorzeń układu krwiotwórczego i krążenia. Sanatorium gwarantuje organizowanie i prowadzenie działalności profilaktycznej, leczniczej i rehabilitacyjnej na najwyższym poziomie.

Tradycje uzdrowiskowe w Krynicy-Zdroju sięgają przełomu XVIII i XIX wieku – wówczas odkryto właściwości lecznicze tutejszych źródeł wód mineralnych. Obecnie w celach leczniczych wykorzystuje się wody: Jan, Słowinka, Zuber i Józef. Kuracja pitna jest realizowana w trakcie pobytów na turnusach sanatoryjnych.

Krynica-Zdrój to także świetne miejsce na aktywny wypoczynek. Latem na gości i kuracjuszy czekają szlaki turystyczne i rowerowe. Jesienią okoliczne lasy zachęcają do grzybobrania, a zima to okres nart i kuligów szczytami gór. Przez okrągły rok Perłę Polskich Uzdrowisk można wykorzystać jako miejsce wypadowe do wycieczek, jakie oferują krynickie biura turystyczne. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się wśród kuracjuszy wycieczki do Budapesztu, Wiednia i Lwowa; spływ Przełomem Dunajca czy wycieczki do basenów termalnych w Słowacji i na Węgrzech.

Główną misją kierownictwa i pracowników jest zapewnianie odpowiedniego standardu świadczonych usług, uzyskanie pełnego zaufania klientów do wiarygodności i rzetelności wykonywanych działań, a także utrwalanie opinii o Sanatorium jako jednostce wiodącej w usługach sanatoryjnych. Edukacja w zakresie schorzeń ujętych w profilu leczniczym uzdrowiska Krynica-Zdrój uzupełnia ww. cele. Wdrożony w 2004 roku System Zarządzania Jakością zgodny z międzynarodową normą PEN-EN ISO 9001:2009 jest realizacją strategii mającej na celu umocnienie uzyskanej pozycji w lecznictwie uzdrowiskowym. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co nas wyróżnia

Silnym atutem sanatorium MSW w Krynicy-Zdroju jest oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Rehabilitacja pourazowa jest prowadzona w warunkach stacjonarnych. Pacjenci i kuracjusze szczególnie cenią sobie zabiegi w nowoczesnym basenie rehabilitacyjnym. Ćwiczenia w wodzie są ważnym elementem leczenia pourazowego, a osoby, które mają problemy z narządem ruchu, korzystając z gimnastyki w basenie szybciej wracają do zdrowia. Sanatorium oferuje ponad czterdzieści różnych zabiegów, pozwalających przywrócić zdrowie po doznanych urazach. Baza zabiegowa sanatorium MSW w Krynicy-Zdroju należy do najlepszych w uzdrowisku, a profesjonalna, specjalistyczna, wysoko wykwalifikowana kadra gwarantuje sukces w zmaganiach ze schorzeniami.

Od 1996 r. Sanatorium organizuje Turnusy Profilaktyczno-Rehabilitacyjne i Antystresowe dla funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Od 2003 roku sanatorium organizuje szkoleniowe obozy kondycyjne dla Biura Ochrony Rządu i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Od wielu lat Sanatorium współpracuje z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach, Fundacją Byłych Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, zapewniając miejsca do wypoczynku dla ich podopiecznych w czasie wakacji. Od 2007 roku w okresie zimowym zapewnia miejsca dla policyjnych patroli narciarskich z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W 2014 roku Sanatorium współpracowało z Zarządem Głównym NSZZ Policjantów przy organizacji pobytu rehabilitacyjnego dla grupy osiemnastu ukraińskich milicjantów poszkodowanych w operacjach antyterrorystycznych podczas wydarzeń na Ukrainie. W kwietniu 2014 roku w Sanatorium na zgrupowaniu przebywała Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej. W sierpniu 2015 r. współpracowało z IPA Polska przy zapewnieniu pobytu dla uczestników Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
23.11.2018 10:07 Marzena Zaręba
Pierwsza publikacja:
23.11.2018 10:07 Marzena Zaręba