W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie rozpoczął działalność 01.05.1987 r. jako Ośrodek Sanatoryjno-Rehabilitacyjny MSW. W tamtych latach w Ośrodku leczono pacjentów dorosłych, a podstawowymi profilami leczenia były: reumatologia, pulmonologia oraz choroby układu krążenia. Zarządzeniem Nr 9 z dnia 2 czerwca 1998 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ośrodek został przekształcony w Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe.

Misja Sanatorium brzmi: „Sanatorium promuje zdrowie osób poprzez kompleksowe oddziaływanie na pacjenta, czyli dobór właściwych metod leczenia, dietę, klimat nadmorski oraz sposób zagospodarowania wolnego czasu”.  W Sanatorium stosowana jest strategia najwyższej jakości, a mianowicie wysoka cena i najwyższa jakość. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług jest uzyskany w lipcu 2004 roku Certyfikat ISO 9001:2008 zweryfikowany 
i dostosowany  do nowej normy 9001 : 2015 w 2019 roku, a tym samym przedłużony do czerwca 2020 roku. Lokalizacja obiektu, sprzęt medyczny, poziom kwalifikacji personelu pozwalają na skuteczną realizację przez Sanatorium wdrożonej Polityki Jakości, która brzmi: „Promujemy zdrowie kuracjuszy poprzez kompleksową rehabilitację z wykorzystaniem naturalnych walorów nadmorskiego uzdrowiska. Usługi świadczymy zgodnie z oczekiwaniami pacjentów oraz według najlepszych standardów, przywracając wiarę we własne siły 
i możliwości. Działamy profesjonalnie, a więc skutecznie i bezpiecznie, ponieważ czujemy się odpowiedzialni za wszystkich naszych podopiecznych. Miarą naszego sukcesu jest zadowolenie pacjentów, ale także pracowników, dlatego na bieżąco analizujemy efektywność prowadzonej działalności. Utrzymywanie i ciągłe doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością, zgodnego z normą ISO 9001:2015 oraz Systemu HACCP, opartego na analizie zagrożeń 
i krytycznych punktach kontroli, są wyrazem troski o przyszłość naszych kuracjuszy, pracowników, współpracowników oraz dostawców”.
Obecnie Sanatorium zajmuje się leczeniem schorzeń układu krążenia oraz nerwowego, chorób układu ruchu w tym: schorzeń reumatycznych, rehabilitacją po urazach narządu, pomaga pacjentom ze schorzeniami układu oddechowego.
Istotnym przedmiotem działalności Sanatorium jest rehabilitacja kardiologiczna dla pacjentów po zawale serca i zabiegach kardiochirurgicznych. Sanatorium udziela świadczeń zdrowotnych w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym na podstawie skierowania z NFZ lub osobom, które zakupiły pobyt komercyjny.
Obiekt lecznictwa uzdrowiskowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA (stosowany skrót: SP ZOZ SU MSWiA w Sopocie) 
w Sopocie położony jest w strefie uzdrowiskowej miasta Sopot – perły uzdrowisk bałtyckich. Usytuowany jest tuż nad brzegiem morza (50 metrów od piaszczystej plaży), wśród zieleni, w pobliżu ujęcia solanki ze Zdroju Św. Wojciecha.

Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co nas wyróżnia

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA spełnia wszelkie standardy stawiane nowoczesnym zakładom leczniczym zarówno pod względem warunków hotelowych, jak i wysoce specjalistycznej opieki medycznej. Jako jedyne Sanatorium w Trójmieście wykonuje zabiegi kąpieli solankowych z zastosowaniem solanki czerpanej ze źródła Świętego Wojciecha, do którego Sanatorium jest bezpośrednio podłączone. Sanatorium jest wpisane na listę Ministra Zdrowia jako ośrodek prowadzący specjalizacje oraz staż cząstkowy z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej.

Sanatorium prowadzi praktyki studenckie w ramach współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Akademią Wychowania Fizycznego, Wyższą Szkołą Zarządzania.

Sanatorium proponuje wsparcie psychologiczne i psychoterapię w zakresie terapii depresji, stanów lękowych ( często związanych ze stanem zdrowia), uzależnień, relacji z najbliższymi, kryzysów, zaburzeń seksuologicznych. W Sanatorium znajduje się kaplica, w której kapelan sanatoryjny regularnie odprawia nabożeństwa.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.11.2019 08:45 Marek Resler
Pierwsza publikacja:
23.11.2018 10:10 Marzena Zaręba