W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Usługa PRS (Public Regulated Service) systemu satelitarnego Galileo

Od września 2014 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, funkcjonuje Zespół CPA Polska (Competent PRS Authority). Jest on odpowiedzialny za usługę publiczną o regulowanym dostępie – PRS (Public Regulated Service).

Usługa PRS jest jedną z usług, które wchodzą w skład powstającego globalnego systemu nawigacji satelitarnej Gallileo. Usługa PRS będzie dokładniejsza niż zwykła nawigacja, a dostęp do niej zyskają jedynie administracja publiczna oraz służby prowadzące działania w sytuacjach kryzysowych. Sygnał wykorzystywany w ramach usługi będzie kodowany. Zespół CPA Polska to jedyny podmiot w kraju, do którego należy zgłaszać wszelkie zapytania i problemy, związane z usługą PRS.

Polskie podmioty gospodarcze mogą wziąć udział w programach, projektach lub konkursach związanych z rozwojem usługi PRS. Warunkiem tego jest:

  • posiadanie przez ubiegający się podmiot Świadectw Bezpieczeństwa Przemysłowego, wystawianych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego,
  • uzyskanie przez ubiegający się podmiot certyfikatu bezpieczeństwa wystawianego przez Radę ds. Akredytacji Bezpieczeństwa SAB (Security Accreditation Board).

Uzyskaj akredytację bezpieczeństwa dla działań dotyczących usługi PRS Galileo.

Odpowiedzi na pytania dotyczące usługi PRS udzielają:

Andrzej Jelonkiewicz

Departament Teleinformatyki MSWiA
e-mail: kontakt.cpa@mswia.gov.pl
tel.: 22 60 118 07

Marta Wachowiak

Departament Teleinformatyki MSWiA
e-mail: kontakt.cpa@mswia.gov.pl
tel.: 22 60 118 16

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
14.12.2018 15:55 Adam Nowakowski
Pierwsza publikacja:
14.12.2018 15:55 Adam Nowakowski