W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Błażej Poboży: uposażenia funkcjonariuszy służb mundurowych zostaną wyrównane w lutym

05.01.2022

– Jesteśmy w stałym kontakcie z komendantami głównymi poszczególnych formacji podległych MSWiA oraz ze stroną związkową. Uposażenia funkcjonariuszy zostaną wyrównane w lutym - powiedział wiceminister Błażej Poboży w środę (5 stycznia br.) na konferencji prasowej. Wszystkie osoby, które zarabiają do 12 800 zł brutto, w tym funkcjonariusze służb mundurowych, nie stracą na Polskim Ładzie.

Na zdjęciu widać uczestników konferencji prasowej stojących za mównicami, m.in wiceministra Błażeja Pobożego. W tle widać flagi Polski i UE i ekran z wyświetloną prezentacją.

W konferencji, dotyczącej szczegółów Polskiego Ładu, wzięli też udział: Piotr Müller – sekretarz stanu w KPRM, rzecznik prasowy rządu; Jan Sarnowski – wiceminister finansów oraz Tomasz Rzymkowski

– wiceminister edukacji i nauki.

Wiceminister Błażej Poboży przypomniał, że funkcjonariusze służb mundurowych otrzymują swoje uposażenia na początku miesiąca.

 W związku z tym w tej grupie, jako jednej z pierwszych, ujawniły się pewne nieprawidłowości. W takich przypadkach uposażenia zostaną wyrównane w lutym

– zapowiedział. 

Podsekretarz stanu w MSWiA zapewnił, że w odpowiedzi na pojawiające się komunikaty stron związkowych, Polski Ład nie wpłynie na podwyżki w służbach mundurowych, które zostały wynegocjowane pod koniec ubiegłego roku. Przypomniał, że funkcjonariusze otrzymają  podwyżki w kwocie 500 zł „na rękę”.

Zapowiedział też, że jeśli zajdzie potrzeba, to zostaną podjęte kolejne działania dotyczące Polskiego Ładu.

Wszystkie osoby, które zarabiają do 12 800 zł brutto, w tym funkcjonariusze służb mundurowych, nie stracą na Polskim Ładzie. Gdyby zaszła konieczność, ze względu na inny system składkowy, zostaną zastosowane odpowiednie mechanizmy korekcyjne

– poinformował wiceminister Błażej Poboży. 

Natomiast wiceminister finansów Jan Sarnowski mówił o szczegółach dotyczących systemu podatkowego, który wprowadza Polski Ład.

Podatki zmniejszą się dla ok. 18 mln Polaków - to 70 proc. pracowników. Dla kolejnych 20 proc. pracowników obciążenie podatkiem i składką nie ulegnie zmianie. 90 proc. podatników albo skorzysta na zmianach albo będą dla nich neutralne

– mówił podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. 

Wideo

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}