W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Maciej Wąsik na Mazowieckim Dniu Strażaka

10.06.2021

W czwartek (10 czerwca br.) w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyły się obchody Mazowieckiego Dnia Strażaka. Wiceminister Maciej Wąsik wraz z nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem, zastępcą komendanta głównego PSP wręczyli strażakom odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Mazowiecki Dzień Strażaka

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz swoim składam Wam gratulacje. Cieszę się razem z Wami z Waszych awansów, odznaczeń, dyplomów i nagród

- powiedział wiceszef MSWiA.

Wiceminister Maciej Wąsik zwrócił również uwagę na zaangażowanie strażaków w zadania związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa.

W Polsce nie moglibyśmy mówić o powrocie do normalności, gdyby nie ciężka praca strażaków zawodowych oraz druhen i druhów OSP. Byliście zawsze tam, gdzie potrzebna była pomoc, w szpitalach, szkołach. Byliście kiedy zaczęły się szczepienia i trzeba było dowozić starsze osoby do punktów szczepień. Chciałbym Wam serdecznie za tę ciężką pracę podziękować

- podkreślił.

Podczas uroczystości wiceszef MSWiA wręczył odznaczenia i medale m.in. za długoletnią służbę. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymało siedmiu strażaków. Medalem za Długoletnią Służbę i Pracę odznaczono czterdziestu strażaków, a dwunastu kolejnych wyróżniono Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Ponadto dziesięciu strażaków otrzymało awans na wyższy stopień w korpusie oficerskim. 

Krzysztof Hejduk, zastępca komendanta głównego PSP w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał pierwszy stopień oficerski osiemnastu funkcjonariuszom PSP.

W wydarzeniu wzięli również udział: nadbryg. Jarosław Nowosielski, mazowiecki komendant wojewódzki PSP, Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki oraz Zbigniew Gołąbek, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego. 

Zdjęcia (11)