W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Maciej Wąsik na powiatowych obchodach Dnia Strażaka w Płońsku

04.06.2021

- W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego chciałbym podziękować za Waszą służbę, zarówno codzienną, jak i związaną ze zwalczaniem pandemii Covid-19 - powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wiceszef MSWiA uczestniczył w piątek (4 czerwca br.) w powiatowych obchodach Dnia Strażaka w Płońsku. W wydarzeniu wziął też udział nadbryg. Jarosław Nowosielski, mazowiecki komendant wojewódzki PSP.

Wiceminister Maciej Wąsik wręczający akty nadania awansów na wyższe stopnie służbowe strażakom Państwowej Straży Pożarnej.

Sekretarz stanu w MSWiA zwrócił uwagę na zaangażowanie strażaków z PSP i OSP w zwalczanie pandemii koronawirusa. 

Cieszę się, że możemy się spotkać po tym trudnym roku, który minął. Wiem, że dla Was strażaków PSP oraz druhów OSP to też nie był łatwy czas. Oprócz codziennych zadań, doszły jeszcze te związane z walką z Covid-19

– powiedział. 

Wiceminister Maciej Wąsik mówił również o projekcie ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Rząd przygotował ustawę, która za tę ciężką codzienną służbę, da druhom dodatki do emerytury. Kto wysłużył 25 lat otrzyma ten dodatek. Zdajemy sobie sprawę, jak dużo wysiłku wkładają druhowie OSP, by było bezpiecznie

– podkreślił wiceszef MSWiA. 

Podczas uroczystości zostały wręczone: Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, cztery Srebrne Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, siedem Brązowych Odznak Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. 

Wręczono także dyplom za szczególne zaangażowanie w działania ratowniczo-gaśnicze oraz wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych. 

Druhowie OSP otrzymali listy gratulacyjne w uznaniu za wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej. 

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Płońsku nastąpiło również przekazanie pojazdu specjalnego typu UTV dla JRG Płońsk.   

Wiceminister Maciej Wąsik wręczył też płońskim strażakom flagę państwową. Odebrał ją st. bryg. Dariusz Brzeziński, komendant powiatowy PSP w Płońsku. 
 

Zdjęcia (18)