W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bliżej rynku, bliżej nowoczesnych rozwiązań. Zamówienia Przedkomercyjne i Partnerstwo Innowacyjne w praktyce NCBR

30.11.2021

To czwarta publikacja z serii NCBR „Krajobraz innowacji”, która stanowi kompendium wiedzy dotyczące innowacyjnej formuły zamówień publicznych, sukcesywnie rozwijanych w NCBR.

Bliżej rynku, bliżej nowoczesnych rozwiązań. Zamówienia Przedkomercyjne i Partnerstwo Innowacyjne w praktyce NCBR

Publikacja stanowi podsumowanie początków zamówień przedkomercyjnych i partnerstwa innowacyjnego w praktyce NCBR. Centrum z powodzeniem wprowadziło te formuły do swojej oferty.  Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań NCBR łatwiej może osiągnąć konkretne rezultaty w realizowanych projektach, a co za tym idzie, znaleźć rozwiązania istotnych problemów.

Publikacja jest zbiorem doświadczeń NCBR w kwestii zamówień przedkomercyjnych i partnerstwa innowacyjnego. Jest także bazą do ulepszania kolejnych propozycji programów i działań Centrum w tym obszarze. Mamy nadzieję, że publikacja będzie stanowić punkt wyjścia do podjęcia szerokiej dyskusji w opisanej materii oraz zachęci interesariuszy do organizacji zamówień w podobnej formule.

Po raz kolejny dzielimy się naszą wiedzą i praktyką z rynkiem, ufając iż prezentowane formuły wciąż będą cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz zachęcą większą liczbę innowatorów do podjęcia trudnych, ale bardzo ciekawych wyzwań. Zachęcamy do lektury oraz dyskusji.

 

Pobierz publikację

 

Słowa kluczowe: fundusze europejskie, programy funduszowe, badania i rozwój, B+R, zamówienia przedkomercyjne, partnerstwo innowacyjne, PCP, PI, PO IR, PO PC, OZE, Europejski Zielony Ład

Materiały

Wersja publikacji dla osób niewidomych i słabowidzących
Bliżej​_rynku,​_bliżej​_nowoczesnych​_rozwiązań.pdf 1.43MB
{"register":{"columns":[]}}