Komunikat Rady NCBR z posiedzenia 18.06.2026 r.
18.06.2026
- Czerwcowe posiedzenie Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozpoczęło się o godz. 10:00 w formie hybrydowej, pod przewodnictwem Pani prof. dr hab. inż. Marii Mrówczyńskiej, Przewodniczącej Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W posiedzeniu uczestniczył Pan prof. dr hab. Artur H. Świergiel, stały przedstawiciel Prezydenta w Radzie. Obecnych było 27 Członków Rady NCBR.
- W trakcie posiedzenia Rada NCBR pozytywnie zaopiniowała uchwałę dotyczącą rozpoczęcia procedury wprowadzającej zmiany do strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pn. Nowe technologie w zakresie energii ze wskazaniem typu zmian, które mają zostać wprowadzone.
- Ponadto Rada NCBR przyjęła do wiadomości informacje dot.:
- bieżącej działalności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przedstawionej przez Pana prof. dr. hab. inż. Jerzego Małachowskiego, Dyrektora NCBR;
- programów i konkursów NCBR: maj/czerwiec 2026 r.
Kolejne posiedzenie Rady NCBR odbędzie się 16 lipca 2026 r. o godz. 10:00, w formie hybrydowej.