W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kto sięgnie po nagrody REGIOSTARS?

12.02.2021

Komisja Europejska zaprasza do udziału w prestiżowym konkursie REGIOSTARS Awards 2021. Rywalizować w nim będą najciekawsze projekty wpisujące się w politykę spójności Unii Europejskiej. Czy i w tym roku Polacy znajdą się w gronie laureatów?

regiostars 2021

REGIOSTARS Awards to inicjatywa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co roku Komisja Europejska nagradza najbardziej innowacyjne, najciekawsze projekty finansowane z Funduszy Europejskich. W aktualnej edycji termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 maja 2021 r.

Tegoroczne  kategorie konkursowe to:

 1. INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym (SMART Europe: Increasing the competitiveness of local businesses in a digital world)
 2. ZIELONA Europa: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich (GREEN Europe: Green and resilient communities in urban and rural setting)
 3. SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji (FAIR Europe: Fostering inclusion and anti-discrimination)
 4. ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych (URBAN Europe: Promoting green, sustainable and circular food systems in functional urban areas)
 5. TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach - Europejski Rok Kolei 2021 (TOPIC OF THE YEAR: Enhancing green mobility in the regions: European Year of Rail 2021)

 

Dlaczego warto aplikować i co można zyskać?

 • O zakwalifikowanych projektach będzie głośno! Staną się inspiracją dla innych regionów w całej Europie.
 • Komisja Europejska zaprosi finalistów do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2021 w październiku br.
 • Zwycięzcy  REGIOSTARS Awards 2021 otrzymają płatne partnerstwo medialne o wartości 5 000 euro.
 • Nagrody REGIOSTARS uważane są za europejski znak doskonałości dla projektów finansowanych z Funduszy Europejskich, które charakteryzują się innowacyjnym i integracyjnym podejściem do rozwoju regionalnego.

Uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych, planowana jest w grudniu 2021 r. w Chorwacji. Przyznana zostanie także Nagroda Publiczności, która wyłoni swoich faworytów w głosowaniu internetowym.

W ubiegłym roku laureatami REGIOSTARS Awards zostały dwa projekty Interreg z udziałem polskich partnerów.

Szczegółowe informacje na temat kategorii i kryteriów znajdują się w Podręczniku dla uczestników.

O czym należy pamiętać, dokonując zgłoszenia?

 • aplikacja musi zawierać pisemną zgodę Instytucji Zarządzającej w formie wypełnionego formularza (endorsement letter) lub e-maila (należy dołączyć do zgłoszenia wiadomość zapisaną w pdf) z równoważną informacją
 • z jednego programu można zgłosić maksymalnie pięć projektów, jeśli ich realizacja rozpoczęła się po 1 stycznia 2007 r.
 • aplikacje należy przesyłać online wyłącznie poprzez stronę internetową: https://www.regiostarsawards.eu

Szczegółowe informacje na temat REGIOSTARS 2021 znajdują się na stronie Komisji Europejskiej: https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/regio-stars-awards

 

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!