W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Miesiąc Liderów Przemysłu z udziałem zastępcy dyrektora NCBR Przemysława Kurczewskiego

15.09.2021

Miesiąc Liderów Przemysłu to forum wymiany doświadczeń dla pracowników zaangażowanych w prowadzenie projektów realizujących nowe cele społeczno-gospodarcze Polski, określone w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Za nami pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu. W debatach Strefy Liderów Projektów wziął udział zastępca dyrektora NCBR Przemysław Kurczewski.

Uczestnicy debaty podczas Miesiąca Liderów Przemysłu. Od lewej: moderator panelu Marcin Pawlak, Wojciech Miedziński (ARP Leasing sp. z o.o.), Przemysław Kurczewski (NCBR), prof. Konrad Torzonkowski (ARP S.A.) oraz Izabela Banaś (PARP).

– Jesteśmy w okresie przejściowym pomiędzy dwoma perspektywami finansowymi Unii Europejskiej i przygotowujemy się do uruchomienia programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Ten czas NCBR wykorzystuje na realizację przedsięwzięć związanych z Europejskim Zielonym Ładem, a także rozwojem ekosystemu funduszy VC i CVC inwestujących w innowacje – mówił podczas panelu o mechanizmach finansowania innowacji Przemysław Kurczewski. – Prowadzimy również aktywne działania, których celem jest zwiększenie udziału polskich podmiotów w programie Horyzont Europa. Zależy nam zwłaszcza na zaangażowaniu przedsiębiorców, dlatego uruchomiliśmy realizowaną przez Dział Krajowego Punktu Kontaktowego NCBR kampanię informacyjno-szkoleniową Horyzont Europa dla Biznesu – dodał zastępca dyrektora. 

Uczestnikami dyskusji o aktualnej ofercie wsparcia dla przedsiębiorców byli również  przedstawiciele Grupy PFR: Wojciech Miedziński (ARP Leasing sp. z o.o.), prof. Konrad Torzonkowski (ARP S.A.) oraz Izabela Banaś (PARP). Zastępca dyrektora NCBR mówił również o ekosystemie innowacji dolin wodorowych. Debatę na ten temat otwarło wystąpienie wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski, a wśród panelistów, obok Przemysława Kurczewskiego, znaleźli się również Cezariusz Lesisz (APR S.A.), Paweł Lewandowski (KGHM S.A.) i dr inż. Tomasz Szejner (ARP S.A.).

-  Rozwój technologii wodorowych to szansa dla całego systemu innowacji, który powstaje wokół tego paliwa przyszłości. Nie tylko dla producentów wodoru, ale też tych, którzy zajmują się wykorzystaniem wodoru w transporcie czy energetyce, jego przesyłem i dystrybucją czy kwestiami bezpieczeństwa jego przechowywania – stwierdził Przemysław Kurczewski. 

Dzisiejsze spotkanie w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie było pierwszym z cyklu wydarzeń organizowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu w ramach Miesiąca Liderów Przemysłu.

 

Więcej informacji o wydarzeniu

{"register":{"columns":[]}}