W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp Z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące przedsięwzięcia „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE"

27.04.2021

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym przedsięwzięcia „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE”

zaproszenie

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne, którego celem jest szersze przedstawienie celów przedsięwzięcia i zasad rządzących udziałem w postępowaniu publicznym 72/21/PU - „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE”. W szczególności omówimy oczekiwania wobec potencjalnych Wnioskodawców oraz postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty związane z procesami przygotowania wniosków o udział w przedsięwzięciu przez Wnioskodawców.

Podczas spotkania przedstawiciele NCBR przedstawią i omówią:

 • zagadnienie merytoryczne przedsięwzięcia:
  • cel przedsięwzięcia,
  • charakterystyka lokalizacji modernizowanego systemu ciepłowniczego,
  • wymagania obligatoryjne i konkursowe,
  • etapy realizacji
 • zasady ujęte w umowie i regulaminie, skupiając się w szczególności na zagadnieniach:
  • prawo własności intelektualnej,
  • ścieżki komercjalizacji technologii,
  • sposobu wypłaty i zabezpieczenia zaliczek,
  • warunków współpracy między stronami.

Spotkanie odbędzie się 5 maja, w godzinach 10:00 – 13:00, on-line na platformie Teams. Warunkiem udziału w spotkaniu jest zgłoszeniu chęci udziału, przesłane drogą elektroniczną na adres: zuzanna.biernacka@ncbr.gov.pl

Zgłoszenie powinno nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 4 maja 2021 r., godz. 10:00. Istotne jest otrzymanie od NCBR potwierdzenia zgłoszenia. Udział w spotkaniu nie wymaga wnoszenia przez uczestników jakichkolwiek opłat.

 „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” to nowe przedsięwzięcie NCBR, które realizowane są w formule zamówień przedkomercyjnych. W centrum programów opartych na tej nowej formule leży określone wyzwanie, które nie może zostać rozwiązane za pomocą dostępnych narzędzi i środków. Celem jest więc wypracowanie w toku prac badawczo-rozwojowych nowych rozwiązań dla konkretnie zdefiniowanego problemu. NCBR występuje w roli zamawiającego przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, który definiuje wyzwanie badawcze, którego wynik będzie stanowił nowy impuls rozwojowy w sektorze rozwiązań związanych z ciepłownictwem.

Przedsięwzięcie jest realizowane z Funduszy Europejskich w ramach projektu pozakonkursowego pn. Podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez wdrożenie nowego modelu finansowania przełomowych projektów badawczych (Poddziałanie 4.1.3 Innowacyjne metody zarządzania badaniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020, nr POIR 04.01.03-00-0001/16).

 

Dowiedz się więcej