W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

V Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL „Inteligentne miasta i mobilność przyszłości”

V Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL „Inteligentne miasta i mobilność przyszłości”
2021-04-21 11:00
2021-04-22 15:00
Wydarzenie online, dwudniowe
, 
  • KIEDY

    21 kwietnia 2021 (środa) - 22 kwietnia 2021 (czwartek)

    godz 11:00 - 15:00

    Wydarzenie online, dwudniowe

    DODAJ DO KALENDARZA

Już po raz piąty Politechnika Śląska zaprasza na konferencję „Edukacja Dualna – EDUAL”. Jej tematem będą inteligentne miasta i mobilność przyszłości. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Podczas inauguracji konferencji dyrektor Wojciech Kamieniecki opowie o doświadczeniach Centrum z realizacją projektów wyłonionych w konkursie „Studia dualne”.

Konferencja EDUAL – jak akcentują organizatorzy – stanowi platformę wymiany myśli i poglądów przedstawicieli świata akademickiego i gospodarki na temat kształcenia dualnego studentów na potrzeby współczesnego przemysłu oraz gospodarki opartej na wiedzy.

Debata nad studiami dualnymi oraz kształceniem przyszłych kadr inżynierskich w kontekście wyzwań współczesnego transportu w miastach i metropoliach ma ogromne znaczenie dla takich uczelni jak Politechnika Śląska, m.in. ze względu na lokalizację i rozmaite uwarunkowania całego regionu. Stąd podczas konferencji nie może zabraknąć pytania o to, jak przygotowywać studentów, aby ze swoją wiedzą i kompetencjami odnaleźli się na bardzo wymagającym rynku pracy. Jaką rolę w tym procesie odgrywają studia dualne zorganizowane dzięki Funduszom Europejskim (Program Wiedza Edukacja Rozwój), opowie m.in. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Swoimi doświadczeniami podzielą się absolwenci i studenci studiów zorganizowanych zgodnie z tym modelem. Dowiemy się również, jak cały ten proces wygląda z punktu widzenia uczelni i przemysłu.

Materiały

Formularz do zapisu na wydarzenie
Program konferencji