W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapraszamy na spotkanie informacyjne I konkurs „Nowe technologie w zakresie energii”

08.10.2021

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące najważniejszych informacji o I konkursie Nowe technologie w zakresie energii.

NCBR ogłasza pierwszy konkurs w programie strategicznym „Nowe technologie w zakresie energii”

Spotkanie odbędzie się w formule online już w poniedziałek 18 października. Pokrótce omówimy ogólne założenia Programu strategicznego, zasad aplikowania i oceny wniosków o dofinansowanie. Do udziału w spotkaniu zachęcamy przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek naukowych. Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć na wykonanie studium wykonalności, realizację badań podstawowych, przemysłowych, prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych.

Należy pamiętać, że projekt musi być realizowany w podziale na 3 fazy, obejmujące:

Faza I – opracowane studium wykonalności techniczno-ekonomiczne wskazujące na zasadność realizacji propozycji będącej przedmiotem wniosku o dofinansowanie, czas realizacji 9 miesięcy,
Faza II – osiągnięcie min. 6 poziomu gotowości technologicznej (TRL 6) propozycji będącej przedmiotem wniosku o dofinansowanie; czas realizacji 2 lata,
Faza III – osiągnięcie co najmniej 8 poziomu gotowości technologicznej (TRL 8) propozycji będącej przedmiotem wniosku o dofinansowanie, czas realizacji do 3 lat.

Obszary tematyczne podejmowane w I konkursie to:

OBSZAR TEMATYCZNY nr T2 (tytuł) Energetyka wiatrowa na lądzie i na morzu

OBSZAR TEMATYCZNY nr T3 (tytuł) Technologie wytwarzania i wykorzystania wodoru

OBSZAR TEMATYCZNY nr T4 (tytuł) Magazyny energii i mikrosieci energetyczne i cieplne

Zapisy na spotkanie – tylko i wyłącznie mailowo pod adresem: dorota.toczyska@ncbr.gov.pl do dnia 15 października 2021 r. do godziny 12:00.

Więcej szczegółów dotyczących spotkania w naszym Kalendarzu pod datą 18.10.2021 r.

{"register":{"columns":[]}}