W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ZARZĄDZANIE PROGRAMAMI

Diagram kołowy składający się z trzech pasków o różnej wielkości w kolorze szarym, jasno szarym i pomarańczowym. W środku diagramu znajduje się napis 15% Zarządzanie programami. Zarządzanie programami obejmuje zarówno zadania związane ze strategicznym planowaniem działalności czy konkretnych programów i konkursów NCBR (1), koordynacją oraz opieką merytoryczną nad realizowanymi przez nas działaniami (2) oraz rozwojem innowacyjnych metod zarządzania programami (3).

Planowanie naszej działalności to zadania realizowane przede wszystkim przez dział strategii. Tutaj nasi pracownicy w ramach swojej specjalizacji uczestniczą w analizach i ewaluacjach naszych działań, następnie na ich bazie biorą udział w opracowaniu oferty programowej NCBR i monitorują realizację strategii organizacji.

Koordynacja i opieka merytoryczna nad realizowanymi przez nas programami to zadania działu zarządzania ekspertami. Tu zatrudniamy koordynatorów obszarów, którzy pełnią rolę wewnętrznych ekspertów merytorycznych wspierając swoją wiedzą branżową zarówno Dyrekcję NCBR, jak i pozostałe działy obsługujące programy z obszaru ich specjalizacji naukowej. Wsparcie to obejmuje prace związane z merytorycznym udziałem w procesie oceny wniosków, a także pełnienie funkcji przewodniczących paneli oceniających wnioski o dofinansowanie. Dbamy oto by koordynatorzy reprezentowali wszystkie najważniejsze dziedziny nauki w ramach, których nasi beneficjenci realizują swoje projekty. W zespole koordynatorów pracują eksperci min. od chemii, farmacji i biotechnologii, poprzez elektronikę, telekomunikację, informatykę, energię, inżynierię materiałową, aż po nauki społeczne.

Zadania z zakresu rozwoju innowacyjnych metod zarządzania programami wykonuje przede wszystkim dział, który koordynuje pogramy realizowane w formule innowacyjnych zamówień publicznych. W taki sposób wypracowujemy rozwiązania uprzednio zdefiniowanych problemów wynikających bezpośrednio z potrzeb polskiej gospodarki. A beneficjenci zainteresowani dostarczeniem tych rozwiązań biorą udział w wieloetapowym procesie, którego efektem jest wdrożenie opracowanego produktu czy usługi na rynek. Aktualnie w ramach tej metodologii realizujemy m.in. program związany z innowacyjnym budownictwem modułowym.
 

{"register":{"columns":[]}}