W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rusza bezpłatna akcja szczepień przeciw grypie

23.11.2021

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

szczepienia

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, dostępne poniżej w „Materiałach”. Na szczepienie powinny zgłaszać się osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki.

Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype. Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania zapasów lub do 31 marca 2022 r.

Bezpłatne szczepienia dla dorosłych to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące szczepień na grypę znajdują się tutaj.

Materiały

Kliknij, aby pobrać oświadczenie
Oświadczenie​_osoby​_uprawionej​_do​_szczepienia​_grypa​_20212022​_wzór​_23112021​_strona.docx 0.02MB
Rozporządzenie Ministra Zdrowia zm. rozporządzenie ws. metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022
2098​_grypa.pdf 0.24MB
{"register":{"columns":[]}}