W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Postępowanie kwalifikacyjne i mianowania w służbie cywilnej w 2022 roku

12.01.2022

25 czerwca, w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie, odbędzie się sprawdzian w ramach postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służby cywilnej, którzy ubiegają się o mianowanie w służbie cywilnej. Równolegle o mianowanie mogą już ubiegać się absolwenci Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (KSAP).

Uczestnicy postępowania kwalifikacyjnego siedzą przy stolikach w dużej hali

Związany z mianowaniem status urzędnika służby cywilnej uprawnia do:

  • dodatkowego składnika wynagrodzenia, którego minimalna wysokość to ok. 950 zł brutto i który wzrasta wraz z nabywaniem kolejnych stopni służbowych,
  • dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze maksymalnie do 12 dni w roku,
  • uzyskania większej ochrony zatrudnienia i wynagrodzenia.

Postępowanie kwalifikacyjne w służbie cywilnej prowadzi KSAP. Każdy pracownik służby cywilnej, który chce uzyskać mianowanie, może zgłaszać się za pośrednictwem Internetowego Systemu Zgłoszeń do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. W 2022 r. opłata za udział w postępowaniu wynosi 602 zł.

Równolegle uzyskać mianowanie w służbie cywilnej mogą absolwenci KSAP. Składają oni wnioski o mianowanie w służbie cywilnej bezpośrednio do Szefa Służby Cywilnej, na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Formularz wniosku znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.

Zarówno pracownicy służby cywilnej, którzy chcą wziąć udział w postępowaniu kwalifikacyjnym, jak i absolwenci KSAP mają czas na złożenie dokumentów do 31 maja.

Tutaj znajdą Państwo szczegółowe informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym i mianowaniach.

Linki

{"register":{"columns":[]}}