W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Przegląd Służby Cywilnej” w Archiwum Serwisu Służby Cywilnej

15.07.2020

Na nowo utworzonej witrynie Serwisu Służby Cywilnej („Archiwum”) zamieściliśmy wszystkie numery „Przeglądu Służby Cywilnej” – dwumiesięcznika wydawanego przez Szefa Służby Cywilnej w latach 2009-2015.

Na środku napis "Przegląd Służby Cywilnej", w tle porozrzucane strony z różnych numerów PSC

W „Przeglądzie Służby Cywilnej" prezentowaliśmy dobre praktyki m.in. z zakresu zarządzania urzędami administracji i obsługi obywateli. Materiały zamieszczane na jego łamach stanowiły cenne uzupełnienie informacji i danych statystycznych, zawartych w corocznych sprawozdaniach Szefa Służby Cywilnej o stanie służby cywilnej i realizacji jej zadań.

W ciągu prawie sześciu lat w „Przeglądzie Służby Cywilnej” ukazało się kilkaset artykułów, opinii, recenzji i notatek dotyczących różnych aspektów działania administracji publicznej, m.in:

  • zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej;
  • wdrażania i upowszechniania dobrych praktyk w zakresie obsługi obywateli;
  • współpracy międzynarodowej, w tym wsparcia udzielanego administracjom publicznym państw, które odzyskały lub uzyskały niepodległość po rozpadzie byłego Związku Radzieckiego (np. Gruzji, Ukrainie);
  • realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej;
  • zasad służby cywilnej i zasad etyki korpusu służby cywilnej, w tym przeciwdziałania korupcji i ochrony sygnalistów.

Na łamach „Przeglądu…” swoje artykuły publikowali przedstawiciele świata nauki (przede wszystkim specjaliści z zakresu prawa, administracji i zarządzania), a także praktycy – doświadczeni pracownicy urzędów administracji rządowej i samorządowej. „Przegląd Służby Cywilnej” był miejscem wymiany poglądów i opinii w ważnych sprawach dotyczących organizacji i funkcjonowania służby cywilnej w Polsce i na świecie.

Zachęcamy Państwa do lektury! Jesteśmy przekonani, że mimo upływu czasu od momentu wydania „Przeglądów..." znajdą Państwo dla siebie cenne i przydatne informacje.

{"register":{"columns":[]}}