W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia dla koordynatorów i redaktorów – rusza realizacja projektów DSC

25.08.2020

Już niebawem rozpocznie się rekrutacja na szkolenia organizowane w ramach projektów Przyjazny urząd-szkolenia z zakresu dostępności cyfrowej oraz Współpraca na rzecz dostępności – szkolenia dla koordynatorów.

Logo programu Dostępność Plus

Informacja o tym, że projekt jest współfinansowany ze środków europejskich

 

Przyjazny urząd - szkolenia z zakresu dostępności cyfrowej

Do udziału w tym projekcie zapraszamy:

  • redaktorów merytorycznych odpowiedzialnych za przygotowywanie treści materiałów zamieszczanych w serwisach internetowych;
  • redaktorów technicznych odpowiedzialnych za rozwiązania informatyczne, za pomocą których są udostępniane w serwisach internetowych materiały i publikacje.

Od października br. do sierpnia 2021 r. zorganizujemy 3-dniowe szkolenia dla 900 redaktorów.

Materiały

Pismo Szefa Służby Cywilnej - Przyjazny urząd
Pismo Szefa Służby Cywilnej - Przyjazny urząd.pdf 0.56MB

Współpraca na rzecz dostępności – szkolenia dla koordynatorów

W tym samym okresie zorganizujemy 6-dniowe szkolenia dla 900 koordynatorów ds. dostępności. Zgodnie z Ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami każdy urząd administracji publicznej do końca września br. wyznacza co najmniej jedną osobę pełniącą funkcję koordynatora do spraw dostępności. Do zadań koordynatora należy w szczególności wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami1 w dostępie do usług świadczonych przez urząd oraz koordynacja wdrożenia planu działań na rzecz poprawy zapewniania dostępności zgodnie z minimalnymi wymaganiami określonymi w ustawie.

1 W rozumieniu art. 2 ustawy – osoba, która ze względu na swoje cechy zewnętrzne lub wewnętrzne, albo ze względu na okoliczności, w których się znajduje, musi podjąć dodatkowe działania lub zastosować dodatkowe środki w celu przezwyciężenia bariery, aby uczestniczyć w różnych sferach życia na zasadzie równości z innymi osobami.

Materiały

Pismo Szefa Służby Cywilnej - Współpraca na rzecz dostępności
Pismo Szefa Służby Cywilnej - Współpraca na rzecz dostępności.pdf 0.56MB

Kwestie organizacyjne

Wykonawcą obu projektów jest firma szkoleniowa MDDP S.A. Akademia Biznesu sp.k. W najbliższym czasie przekaże do wszystkich urzędów w korpusie służby cywilnej szczegółowe informacje nt. kryteriów naboru, sposobu rekrutacji, jak i formy szkolenia. Osobą wyznaczoną przez Wykonawcę do kontaktu jest Rafał Boczkiewicz.

Adresy e‑mail do kontaktu:

Projekty są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i wspierają osiągnięcie celu szczegółowego priorytetu inwestycyjnego 11i PO WER, tj. Włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia.

Zachęcamy do śledzenia aktualności w Serwisie Służby Cywilnej.

{"register":{"columns":[]}}