W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Decyzja Wojewody o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej nr 6 Zielonka – Kuźnica Białostocka

29.06.2020

29 czerwca br. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn. „Budowa wiaduktu drogowego w Małkini, w związku z likwidacją przejazdu kolejowo - drogowego linii kolejowej nr 6 Zielonka – Kuźnica Białostocka”, realizowanej w ramach projektu – „Prace na linii kolejowej E-75 na odcinku Sadowne - Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów - Sadowne”. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Logotyp Wojewoda Mazowiecki z symbolem orła.

Inwestycja, realizowana w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E-75 na odcinku Sadowne - Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów - Sadowne” obejmowała będzie m.in.: budowę wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 6 (E-75), który będzie przeprowadzał ruch drogowy, pieszy i rowerowy nad linią kolejową; przebudowę i budowę odcinków dróg wojewódzkich nr 627 oraz nr 694; a także budowę przepustu w ciągu rowu melioracyjnego, urządzeń odwodnienia drogi oraz sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej.

Linia kolejowa nr 6 jest linią o znaczeniu państwowym zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 17 kwietnia 2013 r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. Jest ona częścią linii kolejowej E-75, stanowiącej element transeuropejskiego korytarza I wchodzącego w skład sieci TEN-T (korytarz „Rail Baltica”), łączącej Warszawę przez Kowno i Rygę z Tallinem oraz Helsinkami. Pod względem administracyjnym teren, na którym realizowana będzie ta inwestycja leży w granicach gminy Małkinia Górna (powiat ostrowski).