Powrót

Dziękujemy Wam za służbę!

21.06.2026

Pod takim hasłem w Belsku Dużym zorganizowano piknik służb mundurowych. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele m.in. Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Na zaproszenie organizatorów w pikniku uczestniczył kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Molga.

Dziękujemy Wam za służbę!

Wydarzenie odbyło się na terenach rekreacyjnych nad zalewem w Belsku Dużym. Spotkanie było doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku i relaksu dla całych rodzin. Uczestnicy pikniku mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania służb mundurowych, a także dotknąć lub obejrzeć z bliska sprzęt, którym na co dzień posługują się żołnierze i inni funkcjonariusze podczas wykonywania zadań służbowych.

Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu statycznego, na której można było zobaczyć m.in.: czołg Abrams i działo samobieżne K-9. Swoje stoiska wystawiły także inne służby mundurowe. Przedstawiono także widowisko edukacyjno-kulturalne zatytułowane: „Wojsko z bliska”.

Organizatorzy pikniku pamiętali także o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Specjalnie dla nich przygotowano dmuchańce oraz inne atrakcje. Dla młodzieży i dorosłych była „strefa edukacji i profilaktyki”. Z kolei na wszystkich uczestników czekała strefa gastronomiczna. Tu swoje najlepsze „specjały” serwowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się grochówka wojskowa prosto z kotła. 

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra OSP z Lewiczyna.

Gościem specjalnym pikniku była ambasador Republiki Albanii w Polsce Mimoza Halimi.

Piknik służb mundurowych w Belsku Dużym odbył się pod Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}