W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Pracownika Socjalnego - życzenia Wojewody Mazowieckiego

21.11.2020

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł skierował list do pracowników socjalnych w województwie mazowieckim.

Pracownik socjalny pomaga staruszce

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Pracownika Socjalnego mam zaszczyt przekazać Państwu słowa wielkiego uznania i ogromnej wdzięczności za wysiłek wkładany w realizację szlachetnej misji udzielania pomocy osobom potrzebującym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

             Pragnę podziękować za Państwa profesjonalną, rzetelną pracę, wymagającą poświęcenia i umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji, mających często zasadniczy wpływ na życie konkretnego człowieka i lokalnej społeczności. Dzięki Państwa wrażliwości i otwartości osoby wykluczone i niepełnosprawne odzyskują nadzieję i wiarę we własne możliwości. Zapewniam, że wysoko oceniam Państwa osobiste zaangażowanie i kompetencje – są one gwarancją skuteczności wsparcia kierowanego do osób potrzebujących na terenie całego Mazowsza.

            Obecna sytuacja w naszym kraju, związana z trwającą od kilku miesięcy pandemią COVID-19, niesie wyzwania o skali dotychczas niespotykanej. Z powodzeniem stawiają im Państwo czoło. Wysiłek, który co dzień Państwo podejmują, pozwala ocalić ludzką godność, ratować zdrowie, a jakże często także życie osób najsłabszych. Za niezawodność w czasie próby najserdeczniej Państwu dziękuję.

            Wyrażając raz jeszcze najwyższy szacunek dla Państwa postawy, przesyłam życzenia wszystkiego, co najlepsze. Niech ogromne poświęcenie, z jakim wiąże się ta wyjątkowa służba, będzie dla Państwa powodem do satysfakcji i dumy. Proszę też o przyjęcie życzeń pomyślności i spełnienia zamierzeń w życiu osobistym.

 

                                                                                                           Z poważaniem

Konstanty Radziwiłł

 

Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony 21 listopada, wprowadzono ustawą o pomocy społecznej. Święto jest także okazją do wyrażenia wdzięczności za służbę na rzecz osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.