III Piknik u Józefa w Mieni
05.06.2025
Dom Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni stał się miejscem III edycji Pikniku. Była to okazja do integracji osób z niepełnosprawnościami z całego powiatu mińskiego. W imieniu wojewody mazowieckiego Mariusza Frankowskiego wzięła udział Alicja Cichoń, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz spotkań integracyjnych placówek pomocy społecznej z powiatu mińskiego. Organizatorem pikniku był dyrektor DPS Tomasz Cembrowski, a wśród zaproszonych gości znalazły się kierownictwa i podopieczni ośrodków wsparcia z całego regionu.
Podczas pikniku uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach wokalnych, zmagania dostarczyły wiele radości zarówno wykonawcom, jak i publiczności, a otwarta scena stała się miejscem prawdziwej artystycznej ekspresji.
Piknik był również okazją do spotkania przedstawicieli dyrekcji wszystkich placówek pomocy społecznej z powiatu mińskiego, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz omówienia wyzwań, z jakimi mierzą się na co dzień.
Wspólne inicjatywy tego typu nie tylko integrują społeczności, ale przede wszystkim wzmacniają poczucie wartości i przynależności osób z niepełnosprawnościami.