W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kwarantanna? Izolacja? Sprawdź na Internetowym Koncie Pacjenta

17.10.2020

Na Internetowym Koncie Pacjenta od dziś znajdziesz informację, czy skierowano Cię na kwarantannę lub izolację domową.

Kobieta korzystająca z Internetowego Konta Pacjenta siedząca na kanapie

Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zlecił Ci wykonanie testu na koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań? Teraz czekasz na wynik i zastanawiasz się, co będzie dalej?

Przeczytaj, gdzie i na jakich zasadach możesz wykonać test

Na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdziesz już nie tylko informację o wyniku testu, ale także informację o objęciu kwarantanną lub izolacją domową.

Kiedy zalogujesz się na Internetowym Koncie Pacjenta, informacja ta pojawi się w formie alertu na górze strony. Będzie widoczna, dopóki obowiązywać Cię będzie kwarantanna lub izolacja domowa, potem zniknie z Twojego konta.

Dzięki temu nie musisz już czekać na informacje od Twojego lekarza, dzwonić do przychodni czy sanepidu.

Sprawdź, jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta

Co więcej, masz od teraz możliwość pobrania dokumentu, który potwierdza, że przebywasz na izolacji lub kwarantannie. Możesz go wysłać mailowo Twojemu pracodawcy. Ponieważ dokument będzie miał elektroniczny podpis, taka informacja będzie wystarczająca dla Twojego szefa.

Przeczytaj o zasadach kwarantanny lub izolacji domowej

Jeśli jednak trafisz do szpitala lub izolatorium, na Internetowym Koncie Pacjenta nie będzie o tym informacji. W takim przypadku, wszystkie potrzebne informacje otrzymasz bezpośrednio w szpitalu.

Zdjęcia (1)