W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Łochów: poświęcenie Pomnika Poległym i Pomordowanym w okresie I i II wojny światowej

06.09.2019

W piątek, 6 września w Łochowie poświęcono Pomnik Poległym i Pomordowanym w okresie I i II wojny światowej, w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny światowej. Na zaproszenie Burmistrza Łochowa i Proboszcza Parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, udział w uroczystości wziął Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

W uroczystości poświęcenia Pomnika Poległym i Pomordowanym w okresie I i II wojny światowej uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski

Pomnik poświęcił Proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie, ks. Roman Szmurło. Następnie delegacje złożyły przy pomniku wieńce. W imieniu Wojewody Mazowieckiego kwiaty złożył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, Posłowie na Sejm RP: Teresa Wargocka i Daniel Milewski, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski oraz Anna Kaszuba, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach.

Pomnik Poległym i Pomordowanym w okresie I i II wojny światowej został wyremontowany za środki zebrane w trakcie zbiórek prowadzonych na cmentarzu parafialnym w Łochowie w latach 2012-2018.

Zdjęcia (3)