W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oddanie drogi w gminie Łyse

15.09.2020

We wtorek, 15 września oddano do użytku przebudowaną drogę w gminie Łyse, w powiecie ostrołęckim. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. W otwarciu drogi udział wzięli m.in.: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Otwarcie drogi gminnej w powiecie ostrołęckim

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 250707W Lipniki – Dęby” o długości ponad 5,8 km sfinansowane zostało w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych, na którą dofinansowanie gmina otrzymała w ramach podpisanych umów przez Wojewodę Mazowieckiego. Całkowity koszt zadania to 5 755 374,11 zł, wkład własny gminy to 2 014 380, 94 zł. W ramach programu gmina otrzymała 3 740 993,17 zł dofinansowania, co stanowi 65 proc. dofinansowania projektu.

W ramach programu przewidziane jest wsparcie dróg samorządowych do 2028 roku. Dofinansowane będą zadania polegające na budowie, przebudowie lub remoncie dróg powiatowych i gminnych.