W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podtopienia w Warszawie – spotkanie Premiera z Wojewodą

30.06.2020

W poniedziałek, 29 czerwca br. Premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie z szefami służb w celu wsparcia działań pomocowych w związku z podtopieniami w Warszawie. Intensywne opady deszczu przeszły nad stolicą 29 czerwca.

Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczące skutków intensywnych opadów deszczu w Warszawie. Fot. Adam Guz / KPRM.

Szef rządu rozmawiał z Mariuszem Kamińskim, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konstantym Radziwiłłem, Wojewodą Mazowieckim oraz przedstawicielami służb, m.in. Państwowej Straży Pożarnej. Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał służby do zintensyfikowania działań w Warszawie. Nakazał kierowanie dodatkowej pomocy tam, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza.

W Warszawie podtopienia wystąpiły w wielu miejscach miasta – wyłączony z ruchu został fragment Trasy Łazienkowskiej w kierunku Pragi, kierowcy mieli trudności z przejazdem przez Wisłostradę, pl. Trzech Krzyży, Rondo Zesłańców Syberyjskich, skrzyżowanie Grójeckiej z Racławicką. Konieczne było zamknięcie stacji metra Ratusz Arsenał. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych budynków, m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji czy Szpitala Dziecięcego.

W sumie Państwowa Straż Pożarna interweniowała w 518 zdarzeniach. W kulminacyjnym momencie w Warszawie działało 300 strażaków i 90 samochodów straży pożarnych, również z jednostek spoza stolicy.
 

Zdjęcia (1)