W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowania dla ratowników medycznych

30.06.2020

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wręczył podziękowania ratownikom medycznym, którzy udzielali pomocy osobom poszkodowanym w wypadku miejskiego autobusu w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. 25 czerwca br. miejski autobus przegubowy linii 186 przebił barierki na trasie S8, spadając z wiaduktu na nasyp przy Wisłostradzie. Autobusem podróżowało ok. 40 osób.

Wspólne Wojewody Konstantego Radziwiłła, Wicemarszałka województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc z wyróżnionymi ratownikami medycznymi

Na miejscu wypadku działania ratunkowe prowadziło 14 zespołów ratownictwa medycznego oraz jeden lotniczy zespół ratownictwa medycznego. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł postanowił przekazać imienne podziękowania dyspozytorom medycznym, którzy koordynowali akcję ratunkową oraz lekarzowi i ratownikom medycznym, którzy jako pierwsi udzielali pomocy osobom poszkodowanym. 

Wojewoda składając wyrazy uznania podkreślił, że osoby zaangażowane w akcję ratunkową dały dowód nie tylko bardzo dobrego przygotowania merytorycznego, ale także umiejętności panowania nad emocjami w warunkach skrajnego stresu. Wykazały się empatyczną postawą wobec uczestników wypadku. 

Wyróżnienia odebrali:

  • Tomasz Prazner – główny dyspozytor medyczny, ratownik medyczny,
  • Piotr Denisiuk – zastępca głównego dyspozytora medycznego, ratownik medyczny,
    odpowiadali za koordynację akcji ratunkowej,  dysponowanie odpowiedniej liczby zespołów ratownictwa medycznego, umieszczenie pacjentów w szpitalach, poinformowanie szpitali o zdarzeniu i kontakt z nimi, kontakt z Wojewódzkim Koordynatorem Ratownictwa Medycznego oraz z pozostałymi służbami.
  • Jarosław Skorupiński – kierujący akcją medycznych czynności ratunkowych, lekarz i kierownik zespołu ratownictwa medycznego – jednego z pierwszych zespołów na miejscu. Odpowiadał za TRIAGE, czyli segregację pacjentów (określenie ich stanu i kolejności w jakiej muszą być transportowani do szpitali). Będąc w stałym kontakcie z GDM, koordynował pracę innych zespołów na miejscu oraz współpracował z pozostałymi służbami,
  • Marcin Borkowski – ratownik medyczny czynnie pracujący w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne. W momencie wypadku miał dzień wolny. Ze względu na bliską odległość miejsca zdarzenia od jego miejsca zamieszkania udał się tam motocyklem ratunkowym. Był jednym z pierwszych medyków na miejscu i czynnie udzielał pomocy poszkodowanym.
  • Robert Sobolewski – kierowca taksówki jadący za autobusem chwilę przed wypadkiem. Posiada tytuł ratownika (ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy). Czynnie udzielał pomocy poszkodowanym.

W spotkaniu z wyróżnionymi ratownikami medycznymi uczestniczyli również Agnieszka Gonczaryk - Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Tomasz Sławatyniec - Dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Zuzanna Zacharewicz - Dyrektor Biura Wojewdy MUW oraz Maciej Maślanka - Kierownik Oddziału Ratownictwa Medycznego MUW.

Wojewoda Mazowiecki złożył podziękowania za wsparcie oraz nieustanną gotowość do niesienia profesjonalnej, skutecznej i szybkiej pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz za przeprowadzoną  akcje ratowniczą Nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi, Komendantowi Komendy Stołecznej Policji w Warszawie za działania Funkcjonariuszy Policji,  bryg. mgr Jarosławowi Nowosielskiemu, Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie za działania jednostek straży pożarnej, Adamowi Struzikowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za działania personelu medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie.

Zdjęcia (4)