Pół wieku razem!
19.06.2026
W Sochaczewie uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył burmistrz Sochaczewa Daniel Janiak, dziękując Jubilatom za wspólne pół wieku życia, wierność, wzajemne wsparcie i budowanie rodzinnych historii opartych na trwałych wartościach.
To szczególne wyróżnienie ma wyjątkowy charakter – są to jedyne medale, jakie otrzymują pary małżeńskie, będące symbolem uznania dla 50 lat wspólnej drogi, pełnej codziennych trosk, radości i odpowiedzialności za rodzinę.
Bogdan Banaszczak, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, w imieniu wojewody mazowieckiego Mariusza Frankowskiego przekazał Jubilatom wyrazy uznania i wdzięczności za ich życiowy dorobek, pracę na rzecz rodziny oraz wkład w rozwój lokalnej społeczności i Mazowsza.
Dziesiątki lat przeżytych w miłości, przyjaźni i zaufaniu to osiągnięcie, które zasługuje na najwyższe uznanie
– napisał w liście wojewoda mazowiecki.
Każda z tych historii to dowód na to, że trwałe małżeństwo buduje się latami – z cierpliwości, zaufania i bliskości.