W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: ponad 1 mln zł dofinansowania dla Gminy Goszczyn

09.06.2021

1 001 051,04 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do Gminy Goszczyn na przebudowę dwóch dróg gminnych. Umowa na przekazanie środków podpisana została w środę, 9 czerwca 2021 r. W uroczystości udział wzięli Wicewojewoda Artur Standowicz i Wójt Gminy Goszczyn Waldemar Kopczyński.

Na zdjęciu znajduje się dwóch mężczyzn podpisujących umowy

W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek dróg gminnych o długości 1,75 km, który obejmuje drogę nr 160403W w Długowoli i drogę nr 160417W Kolonia Bądków – Goszczyn. Całość inwestycji to koszt 1 430 072, 92 zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (daw. Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.