W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: ponad 1,2 mln zł dofinansowania dla Skaryszewa

08.06.2021

1 238 787,55 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do Miasta i Gminy Skaryszew na realizację zadania – budowę drogi gminnej nr 351005W Sołtyków – Makowiec. Umowę na przekazanie środków podpisali we wtorek, 8 czerwca 2021 r. Wicewojewoda Artur Standowicz i Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek.

Zdjęcie przedstawia moment podpisania umowy na dofinansowanie zadania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na zdjęciu znajduje się trzech elegancko ubranych mężczyzn, którzy siedzą za stołem. Dwóch mężczyzn jest w trakcie podpisywania umowy.

W ramach budowy drogi gminnej nr 351005W Sołtyków – Makowiec powstanie odcinek jezdni o długości 1,2 km, z poboczem gruntowym, chodnikami, odwodnieniem drogi oraz przejściem dla pieszych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (daw. Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.