W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Wojewody z podopiecznymi Instytutu Głuchoniemych w Warszawie

22.09.2020

22 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, Wojewoda Mazowiecki spotkał się z podopiecznymi Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Podczas spotkania, Konstanty Radziwiłł podziękował dzieciom za udział w tegorocznym czytaniu narodowym dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

Wojewoda Mazowiecki podczas wspólnego zdjęcia z siedmiorgiem podopiecznych Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

Wojewoda Mazowiecki podziękował uczniom Instytutu Głuchoniemych w Warszawie za wzięcie udziału w dziewiątej edycji Narodowego Czytania organizowanej w Domu Polonii w Pułtusku.

W ramach podziękowań Konstanty Radziwiłł wręczył dzieciom upominki.

W trakcie spotkania dr Piotr Oleńczak, Pełnomocnik Wojewody oprowadził dzieci po Urzędzie opowiadając historie budynku.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Dyrektor Biura Wojewody Zuzanna Zacharewicz, Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych dr Piotr Oleńczak i Pełnomocnik Wojewody ds. Równego Traktowania Elżbieta Opara - Zawistowska.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Wideo

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}