Spotkanie z samorządowcami – omówienie programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”
28.03.2025
W tym roku, umowy na blisko 92 mln zł, zostały podpisane z 233 gminami i powiatami z województwa mazowieckiego. To dowód na to, że zainteresowanie programem „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” cały czas rośnie.
Podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, zespół specjalistów omówił z przedstawicielami samorządów kluczowe zagadnienia związane z realizacją programu, dotyczące m.in. zmian, jakie zaszły w Programie w porównaniu
do ubiegłorocznej edycji, poprawnego wypełniania wniosków, limitu godzin usługi asystenckiej i podstaw jej przyznawania. A także aktualizacji wniosków, które wymagają akceptacji wojewody.
– To Państwa zasługa, że dzisiaj możemy pochwalić się kolejną edycją programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Rekordowa kwota, rekordowa liczba samorządów i jednocześnie rekordowa liczba osób z niepełnosprawnością, które skorzystają z pomocy w codziennym funkcjonowaniu – powiedział wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek.
Głównym celem programu jest rozpowszechnienie usług asystencji osobistej, a w efekcie wsparcie osób niepełnoprawnych w wykonywaniu codziennych czynności, prowadzeniu bardziej samodzielnego i aktywnego życia.
Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2025 jest finansowany z Funduszu Solidarnościowego – państwowego funduszu celowego.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/blisko-45-tys-osob-skorzysta-z-programu-asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnoscia