W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Statystyka medyczna

Wojewoda Mazowiecki realizuje zadania z zakresu statystyki medycznej zgodnie Programem Badań Statystycznych Statystyki Publicznej. W ramach tych obowiązków gromadzone są roczne sprawozdania z zatrudnienia i działalności podmiotów wykonujących działalność leczniczą na terenie województwa mazowieckiego, w tym sprawozdania: MZ-06, MZ-11, MZ-13, MZ-14, MZ-15, MZ-19, MZ-24, MZ-29, MZ-29A, MZ-30, MZ-88, MZ-89. Również na podstawie PBSSP Wojewoda bierze udział w ogólnopolskim badaniu chorobowości szpitalnej realizowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Wojewoda Mazowiecki odpowiada również za gromadzenie od podmiotów leczniczych funkcjonujących na terenie województwa mazowieckiego kwartalnych sprawozdań finansowych z publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jednostek budżetowych, dla których organem tworzącym jest Wojewoda, i spółek kapitałowych utworzonych przez Skarb Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

Na podstawie zgromadzonych danych opracowywane są analizy, raporty i informatory statystyczne z zakresu ochrony zdrowia w województwie mazowieckim.