W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Święto Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu

13.09.2021

W poniedziałek, 13 września 2021 r. odbyło się Święto Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, gdzie 102 lata temu przeniesiono szkolenie łącznościowców z Warszawy, formując 13 września 1919 roku Obóz Szkolenia Oficerów Wojsk Łączności. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda Mazowiecki w trakcie obchodów. Zdjęcie: Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu

Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele Garnizonowym w Zegrzu w intencji żołnierzy i pracowników Centrum, patrona CSŁiI gen. bryg. Heliodora Cepy oraz mjr. Konstantego Mikołaja Radziwiłła.

Następnie delegacje uczestniczące w uroczystości wzięły udział w apelu z okazji święta CSŁiI oraz złożyły kwiaty przed tablicami pamiątkowymi mjr. Konstantego Mikołaja Radziwiłła i zasłużonego łącznościowca – patrona Centrum gen. bryg. Heliodora Cepy. Wieniec przed tablicą złożył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. 

Wydarzenie zakończyło się koncertem historyczno-patriotycznym zespołu Forteca pt. „Witold Pilecki chodź z nami Jego śladami”.

Centrum powstało na bazie rozformowanej 22 września 1997 r. Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności. W szkole znajduje się także Muzeum Wojsk Łączności. Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu obchodzi swoje święto corocznie, 13 września na pamiątkę powstania Obozu Wyszkolenia Oficerów Wojsk Łączności w 1919 roku.

Zdjęcia (4)